מחקרים על חוויות כמעט-מוות: רופאה-חוקרת אמריקאית טוענת שמודעותו של האדם לא מתה אף פעם

ד"ר אליזבת קובלר רוס, (1926-2004) מאמינה שלאחר שהאדם מת הוא למעשה ממשיך לחיות, כי מודעותו לא מתה. היא הגיעה למסקנה הזאת לאחר שחקרה 20,000 חוויות מוות, מכל רחבי העולם. ברגעים האחרונים טרם מותם, אנשים רבים ראו את קרוביהם מחכים להם.

ד"ר קובלר רוס טיפלה פעם בילדה קטנה שנפצעה אנושות עם כל משפחתה, בתאונת דרכים. ברגעיה האחרונים לפני מותה, הילדה הקטנה נעשתה שקטה ורגועה. ד"ר קובלר שאלה אותה לשלומה. הילדה אמרה: "הכל כשורה. אמא ופיטר (אחיה הבכור) מחכים כאן לצידי". איש לא אמר לילדה הקטנה שאמה נספתה בתאונת הדרכים. ד"ר קובלר רוס לא ידעה שפיטר נפטר עשר דקות קודם לכן.

ד"ר קובלר רוס גילתה שלמוות יש שלושה שלבים. בשלב הראשון, המודעות עוזבת את גופו של האדם, אין גלי מוח, ועל פי הא.ק.ג (מכשיר המודד את התנודות החשמליות של הלב, המת') האדם מת. בשלב השני, האדם כבר לא מוגבל על ידי הזמן והמרחב, ויכול להגיע לכל מקום שיחפוץ. בשלב הזה, אדם עיוור מסוגל לראות עצמים, אילם יכול לדבר, וחרש לשמוע. השלב השלישי הוא סיכום חייו של האדם, ללא תלות במרחב ובזמן. על פני כדור הארץ חולפות רק כמה דקות או שניות, אך בזמן הזה המודעות מסוגלת לראות את כל חייו של האדם חולפים לפניו.

גם רופאים אחרים חקרו מקרים של חוויות כמעט-מוות, ומסקנותיהם עולות בקנה אחד עם תגליתה של ד"ר קובלר רוס. את המחקר המשכנע ביותר ערך הקרדיולוג ד"ר פים ואן לוול. הוא ראיין 344 חולים, בעשרה בתי חולים בהולנד, שנותרו בחיים לאחר שלקו בהתקף לב. הוא גילה ש- 18% מהם עברו חוויות של כמעט-מוות. מבין אלה שעברו חוויות של כמעט-מוות, 30% חוו שהם עוברים דרך תעלה, ורואים את גן העדן או את קרוביהם שמתו בעבר. 25% מהם חוו תחושות במשך הרגעים שבהם המודעות שלהם נפרדה מהגוף, תיקשרו עם "אור" או ראו אורות צבעוניים. 13% מהם חוו סקירה של כל חייהם.

אלו שחווים חוויות של כמעט-מוות, מאמצים בדרך כלל, בעקבות חזרתם לחיים, השקפת חיים חדשה. ד"ר קנט רינג סיכם 12 שינויים עיקריים. להלן ששת הראשונים:

1. נוצרים בלב את כל מה שקורה בחיים, כולל חוויות רגילות.
2. מפסיקים לרדוף אחר דברים חומריים, ומרגישים שהם מלאכותיים.
3. מפסיקים להתחרות, ומתחילים לחשוב שלטפל באנשים אחרים זה חשוב יותר.
4. משתפרים בעקביות מבחינה רוחנית.
5. מאמינים שהחיים נמשכים לאחר המוות.
6. מאמינים שקיים כוח-על ביקום. יש אנשים שקוראים לו "אלוהים", בעוד אחרים קוראים לו "אור".

הירחון הסיני "אור זכוכית", פרסם לאחרונה מובאות מספרה של ד"ר קובלר רוס - "אודות החיים שלאחר המוות", שפורסם לראשונה בשנת 1991. מאמר הירחון סקר מקרים רבים של חוויות כמעט-מוות בארצות מערביות, וגם בסין – מקום שבו שאנשים דווחו אודות תקשור עם קרובים וחברים שכבר עברו מן העולם.

הספר "לגבי החיים שלאחר המוות" בעל 96 עמודים בלבד.זכה לביקורות מצוינות רבות (5 כוכבים) מהקוראים באתר האינטרנט “Amazon“. הוא מורכב מארבעה חלקים: "חיים ומתים" משנת 1982, "המוות לא קיים" משנת 1997, "החיים, המוות, והחיים שלאחר המוות" משנת 1980, ו"מותו של הורה" משנת 1991.

העיתון "אפוק טיימס" פרסם סדרה בת 13 מאמרים, בנושא חוויות של כמעט-מוות, מהספר "פתח את הדלת בפני החיים והמוות - מחקר לתוך מסתרי הנשמה". על-פי המאמר הראשון, מרבית האנשים שעברו חוויות של כמעט-מוות, טענו שעל סף המוות הם הרגישו תחושת אושר ושלווה. הם לא הרגישו מרירות או כאב. אך לא כל האנשים הרגישו כך. במאמר "רשמים מגן העדן: 100 סיפורים שהוקלטו מפיהם של ניצולי חוויות-כמעט-מוות", יש סיפור אודות מפקד משטרה גרמני. כשהיה בחיים, הוא התנהג אל אנשים בקור וגסות. על סף המוות, הוא ראה את עצמו מוקף בהרבה שדים מכוערים ותאבי בצע. אחד השדים פער את פיו המדמם וזינק עליו כדי לנשוך אותו.

המאמר מהירחון הסיני "אור זכוכית" נחתם במילותיה של ד"ר קובלר רוס: "ברגע שאנשים יבינו שעליהם לשאת באחריות לגבי מה שהם עוללו כשעוד היו בחיים, אנשים ישנו את אורחות חייהם". האנשים הסינים מאמינים בגלגולי נשמות. גם בארצות מערביות יש מחקרים רבים בנושא גלגולי הנשמות. אתר האינטרנט Pureinsight פרסם סדרת מאמרים בנושא גלגול הנשמות, כגון:

- "מחקרים על גלגולי הנשמות – הוכחות לחיי נצח"
- "מבוא לספרים בנושא גלגולי נשמות בארצות מערביות"
- "חיים קודמים, חיים בהווה"
- "סדרה אודות מחקר גלגולי הנשמות"
- "דיווחים אמיתיים על גלגולי נשמות"

המאמרים מחכימים ומעניינים ביותר. אם אתה מעוניין לקרוא את המאמרים הללו באנגלית, תוכל למצוא אותם באתר האינטרנט:

http://www.pureinsight.org/