סין - רדיפת מתרגלי הפאלון גונג - שיטות עינויים > התעללות מינית


התעללות מינית

הטבע הסדיסטי והבלתי-אנושי של הרדיפה מובא לראיה בהתעללות המינית שממנה סבלו מתרגלי פאלון גונג בידי הרשויות הסיניות. סוגי העינויים של ההתעללות המינית כוללים אונס, הטרדה מינית , חישמול איברי המין בעזרת אלות חשמליות, אונס מתרגלות פאלון גונג עם חפצים זרים (אפילו מברשות קשיחות לניקוי שירותים, ואלות), דחיסת פלפלים חריפים לואגינות, צביטת איברי המין או פטמות אפילו עד קריעתם, בעיטות באיברי המין הרגישים, ניקוב פטמות עם חוטי תיל לוהטים, הפשטת מתרגלות והכאתן, הזרקה בכפייה של סמים שגורמים להפסקת המחזור, ועוד. בקורבנות של התעללויות מיניות כאלה כוללים הן נשים צעירות לא-נשואות והן מבוגרות.

"היו גם עינויים מיניים, כולל הפשטת 18 נשים מכל בגדיהן וזריקתן לתוך תאי המעצר של אסירים קרימינליים זכרים על מנת שיתבצע בהם אונס קבוצתי. בחלק מהנשים נעשו הפלות כפויות כשהן בסוף תקופת הריונן. רבים מהכביכול "שוטרים" בסין הציגו את ההתנהגות הכי גסה ובלתי-נסלחת. אחד אמר: "האם לא אמרת שאת מתאמנת בסובלנות? נראה אם תוכלי לסבול את זה כשאני אאנוס אותך!" הם קרעו את הבגדים שלנו בפומבי וחישמלו אותנו עם אלות חשמליות. הם השתמשו בחוט ברזל כדי לנקב את הפטמות שלנו. הם חיללו מינית את גופנו באמצעות חצילים, מברשות שיניים, ובקבוקי מים מפלסטיק. במחנה עבודה בכפייה לנשים הממוקם בפרובינציית ג'ילין, המשטרה הכניסו אבקת פלפל חריף לתוך הואגינות של נשים בשביל להכריח אותן בכוח לוותר על אמונתן ועל תירגול הפאלון דאפא. הם דחפו בכוח אלות חשמליות לתוך הואגינה של נשים מתרגלות כדי לענות ולחשמל אותן..."
– קטע מתוך מכתב של מתרגלות מסין

איברי המין חושמלו באלות חשמליות למשך מספר שעות

ב- 4 ליוני, 2001, העלמה לי יין-פינג ביקרה בביתה של מתרגלת עמיתה בכפר מא-ג'יה שבעיר דואו-גואנג, במחוז ווי-פאנג כששוטרים מתחנת המשטרה שואו-גואנג עצרו אותה ואת כל מתרגלי הפאלון גונג האחרים שהיו שם. הם כולם נאסרו בתחנת המשטרה דון-ג'י, למרות ששום עבירה פלילית לגיטימית לא הוגשה או נטענה כנגדם.

באחר הצהריים של ה-6 ביוני, 2001, העלמה לי, יחד עם שאר מתרגלי הפאלון גונג העצורים, ביקשו את שחרורם הבלתי מותנה. השוטרים גררו את העלמה לי לתוך המסדרון והיכו אותה בעזרת אלת גומי. לאחר ששתו אלכוהול, חמישה או שישה שוטרים החלו בסבב נוסף של עינויים. הם סטרו לה בפנים, עיקמו את אחת מזרועותיה מאחורי גבה, תפסו בשערותיה ומשכו את ראשה אחורה, היכו אותה בכל גופה בעזרת אלות הגומי, וחישמלו אותה עם אלות חשמליות. השוטרים הפשיטו את העלמה לי מכל בגדיה כדי לגרום ליותר כאב בזמן שהם מכים את העור הבלתי מוגן. לאחר שהיכו אותה, השוטרים קשרו אותה בשלשלאות ל-"כסא הברזל". לאחר שלקחו הפסקה, מאוחר יותר באותו הערב, מנהל מרכז המעצר, מנהיג-צוות וואנג, ושומרים אחרים חישמלו את איברי המין שלה באלות חשמליות בתורות חוזרים. כל גופה רעד, וצבעו נהייה סגול כהה ושחור. היא סבלה מכאב נוראי, ואיבדה את הכרתה מספר פעמים. בכל פעם, השומרים החיו אותה על ידי שפיכת מים קרים עליה כדי שיוכלו לחשמל אותה שוב. אחד מהקצינים איים לאנוס ולרצוח אותה. הם המשיכו לחשמל אותה עם האלות החשמליות אפילו לאחר שהחלה לירוק דם. העינוי הזה נמשך למשך כמה שעות. העלמה לי הושארה קשורה לכסא הברזל, והיא הקיאה בלי להפסיק במשך כל הלילה.

מוקדם בבוקר המחרת, ה-7 ליוני 2001, העלמה לי איבדה את הכרתה והדופק שלה היה חלש. היא נפטרה מאוחר יותר באותו יום.

הופשטו עירומות ונאנסו אונס קבוצתי על ידי אסירים זכרים

"באוקטובר 2000, סוהרי כלא בכלא מא-סאן-ג'יה בשן-יאנג, פרובינציית ליאו-נינג, ככל הנראה הפשיטו 18 מתרגלות פאלון דאפא מבגדיהן ודחפו אותן לתאי מעצר המכילים אסירים זכרים קרימינלים מורשעים. דווח שלואו גאן, בכיר בדרגה בכירה במפלגה הקומוניסטית ידע אודות התרחשות התקרית. ... דווח שמאז אוקטובר 1999, יותר מ-1,500 מתרגלי פאלון דאפא נכלאו במחנה העבודה בכפייה לחינוך מחדש מא-סאן-ג'יה שבפרובינציית ליאו-נינג. על פי המדווח, מתרגלים מאולצים לגנות את הפאלון דאפא. אנשים שמסרבים לעשות כך נחשפים ככל הנראה להתעללות פיזית, מחושמלים באלות חשמליות, נכלאים בצינוק מבודד וגורמים להם לעבוד עבודות פרך אינטנסיביות. באלות החשמליות הם משתמשים כדי לחשמל את השדיים ואיברי המין של המתרגלות ממין נקבה."

– מתוך דו"ח של הנציג הממונה של האו"ם לאלימות נגד נשים, הסיבות וההשלכות; מסמך האו"ם מספר E/CN.4/2001/73/Add.1

אישה צעירה סובלת מהתמוטטות נפשית בעקבות עינויים ואונס איומים מכדי לבטא במילים

ניו יורק (מרכז המידע של הפאלון דאפא) - העלמה ג'ו שיא, בת 22, בוכה, צוחקת ולעיתים קרובות דופקת על דלתות וחלונות בשיגעון. היא מלכלכת את בגדיה ללא שליטה, ויש לה הזיות לעיתים קרובות, מתהפכת ומסתובבת ללא מנוחה בין אויבים בלתי נראים.

בלילות ג'ו עוטפת את ראשה בזרועותיה בתנועת התגוננות, וצורחת "אתה הולך לאנוס אותי?"

היא הורידה את השמיכות והציפות כדי לישון בסיבי הכותנה של המזרון שלה ולעיתים קרובות מקללת את "האנשים הנוראים האלה," ממלמלת שהיא "לא יכולה לשאת את זה יותר."

זוהי לא האישה הצעירה שבני משפחתה מתארים שהיתה "בריאה תזזיתית וחיונית" לפני שהמשטרה לקחה אותה בגלל שהיא מתרגלת פאלון גונג.

כמו מאות אלפים - אולי מיליונים אחרים בסין, ג'ו נכלאה על ידי הרשויות הסיניות ונשלחה לכיתות שטיפות מוח על מנת להכריח אותה לוותר על, ולגנות את הפאלון גונג.

היא הוחזקה במרכז שטיפות המוח של מחוז פּי במחוז שין-ג'ין פרובינציית סיצ'ואן.

ב-2 לאפריל, 2004, רשויות מחוז פּי שיחררו את ג'וּ. לדברי משפחתה, בריאותה המנטלית והפיזית של ג'וּ נהרסה, והיא סבלה מהתמוטטות נפשית מלאה.

ג'וּ כבר לא מסוגלת לטפל בעצמה והיא תחת השגחתה של אמה.

הפרטים המדוייקים של קורות ג'וּ במרכז שטיפות המוח של מחוז פּי לא ידועים, אם כי בני משפחתה אומרים שמצבה המנטלי והתנהגותה משאירים מעט מאד ספקות שהיא סבלה מעינויים שלא יתוארו ונאנסה פעמים רבות.

אלפים של עדי ראיה וקורבנות תיעדו את העינויים החמורים והסיסטמטיים שבהם משתמשים כנגד מתרגלי פאלון גונג על מנת להכריח אותם לוותר על אמונתם. שיטות כאלו כוללות הלם חשמלי באמצעות אלות חשמליות באיזורים רגישים כגון האשכים, פי הטבעת והפה, מכות אלימות באמצעות צינורות, כוויות עם מגהצים חמים, אונס, אונס קבוצתי.

במחנה העבודה בכפייה דא-ליאן, דיווחים מרובים מספרים שהנשים הכלואות נתלו בתנוחת נשר-פורש-כנפיים מהתקרה בזמן שמקלות ושמן פלפל נדחפים לתוך הנרתיקים שלהן - שיטת עינוי הנקראת "חציית-מותן". הגברים מופשטים ומחושמלים באמצעות אלות חשמליות זמן קצר לאחר שהם מורטבים במים על מנת להעצים את הזרמים החשמליים.

גברים הופשטו עירומים וחושמלו עם מלמדי בקר חשמליים; נשים קשורות בתנוחת נשר-פורש-כנפיים, נאנסות עם מגבים ומברשות קשיחות לניקוי בתי שימוש

מאז 1999, טרור ואלימות מילאו את מחנה העבודה בכפייה דא-ליאן, כשהרשויות יישמו את פקודותיהן "לשנות" את מתרגל הפאלון גונג.

מר צ'וּ הְוִוי עונה במכות והלם חשמלי ממלמד בקר למשך שעות, מהשעה 9 בערב, עד 8 בבוקר למחרת. המענים השתמשו במלמדי הבקר בתור עינוי על כל גופו, וגם החדירו אותם לפי הטבעת שלו. מר צ'וּ התעלף מספר פעמים במהלך העינוי המזעזע.

את מר ליו יונג-לאי הפשיטו מבגדיו, חסמו את פיו בבד, והשליכו לרצפה כשפקידים רשמיים חישמלו אותו בעזרת 4 או 5 מלמדי בקר. הם שטפו אותו במים כדי להעצים את הזרמים החשמליים, וכיוונו במיוחד לאיזורים רגישים של הגוף, כגון אזור האשכים, הצוואר, הפה, וכולי.. ריח הבשר שנשרף מילא את החדר, ושני צידי הפה של מר ליו ספגו נזקים של פציעות וקרעים.

גם נשים סבלו מסוגים שונים של תקיפות מיניות ברבריות ופראיות כשרשויות מחנה העבודה בכפייה שמות להן למטרה "לחנך אותן מחדש".

הגברת פוּ שוּ-יִנג, בת 60, נקשרה בתנוחת נשר-פורש-כנפיים, בזמן שהמענה הכניס באלימות מוט ארוך לתוך הנרתיק שלה, וגרם להתדלקות חמורה של המקום ולזיהומים.

העלמה צֶ'ן הְוִוי, בת 27, והעלמה סוּן יאן, בת 30, נקשרו אף הן בתנוחת נשר-פורש-כנפיים כשעינו אותן על ידי דחיפה חוזרת ונשנית של מוטות ארוכים לתוך הנרתיקים שלהן, כשהם גורמים לכאבים עזים ודימומים.

לשלוש נשים אחרות דחפו רוטב של פלפל צ'ילי לתוך הואגינות שלהן, וגרמו כך לכאבים עצומים, בעוד שבשלושה מקרים אחרים, המענים השתמשו במברשות בתי שימוש ומברשות נעליים, וגרמו לדימום ואגינאלי חמור.

על פי עדים, המענים לעיתים קרובות אומרים למתרגלים "אנו מייצגים את הממשלה בנסיון לשנות אותך" או "זה לא משנה בכלל אם את מתה כאן."

מאות דיווחים מאת מתרגלי פאלון גונג בסין מצטטים את המשטרה ובכירי מחנה העבודה כאומרים שהם תחת פקודות ש"אף אמצעי לא מוגזם מדי" בשביל להכריח מתרגלי פאלון גונג להתכחש לאמונתם, ואלו שנהרגים בזמן העינוי, "יש להתייחס אליהם כאל מקרי התאבדות".

סוהר בבית-כלא אונס תלמידת אוניברסיטה בת 28

בערב ה-13 במאי, 2003, העלמה ווי שינג-יאן, סטודנטית בוגרת מהאוניברסיטה של צ'ונגצ'ינג, נתפסה כשברשותה בלונים ובאנרים שעליהם מודפסות הודעות לגבי הפאלון גונג. היא נאסרה והושמה במרכז המעצר באי-הא-לין, ללא משפט. שוטר זכר הורה לשני שותפים לתא להפשיט אותה מכל בגדיה, ואז החזיק אותה בכוח אל הרצפה ואנס אותה. מכיוון שידיעות על הסיפור נחשפו מחוץ לסין, מוסד לימודיה והרשויות המקומיות עשו מאמצים למחוק את זהותה, וכך להכחיש שהיא בכלל קיימת. מקום הימצאותה הנוכחי לא ידוע.

רשויות פוקדות על אסירים קרימינליים להפשיט, להכות ולהתעלל מינית בעלמה ליו רון-לינג

"ליוּ רוּן-לינג, בת 38, תושבת פרובינציית הֶא-בֶיי, נאסרה ב-28 בספטמבר 2001, ונעצרה במרכז המעצר מספר 1, שם (לפי ידיעתנו) היא נותרה. על פי ידיעות, בינואר 2002, שומרים הורו למספר אסירים השותפים לתא המעצר שלה לענות את העלמה ליו מכיוון שהיא סירבה לוותר על הפאלון גונג. על פי דיווחים, הם לקחו אותה לחדר המקלחות, שם היא הופשטה עד עירום והוכתה. על פי המסופר הם הכניסו שיערות וממחטות משומשות לתוך הואגינה שלה, ודקרו וניקבו את הפטמות שלה עם מחטים למשך 40 דקות. על פי הדיווח הדבר הותיר אותה מכוסה בפצעים וחורי מחט, מרוב נזק השדיים שלה שינו צבע לשחור."

– מתוך דו"ח של הנציג הממונה של האו"ם לאלימות נגד נשים, הסיבות וההשלכות; מסמך האו"ם מספר E/CN.4/2003/75/Add.2

יאן ג'וּ-יינג

"ב-6 לאוקטובר, מתרגלת פאלון גונג יאן ג'וּ-יינג, מהאיזור יאן-ג'יאוֹ, העיר סאן-הֵא, פרובינציית הביי, הלכה לכיכר טיאנאנמן כדי לעתור בשם הפאלון גונג. היא נאסרה ונשלחה חזרה לתחנת המשטרה יאן-ג'יאו. דווח שעוד לפני שיצאה מהמכונית, קפטן המשטרה, יאנג שי-ג'ונג, החל לבעוט בה, להכות אותה, למשוך בשערה, לסטור לפניה ולבעוט באיברים רגישים. אז הוא הרים אותה למעלה וזרק אותה באלימות על האדמה. כפי שסופר הוא היכה אותה בישבנה מספר מאות פעמים באמצעות מקל עץ, הצליף בה פעמים רבות, הביא לכך שיגרמו לה שוקים חשמליים בכל גופה, השתמש בכפכף על מנת לסטור לה בפניה, שם אלה חשמלית בפה שלה, ירק על פנייה ודרך על עקביה. לפי הדיווח הוא גם איים לשפוך עליה מים רותחים. כאשר יאן ג'ו-יינג סירבה לפקודה שקיבלה להתפשט מכל בגדיה, יאנג שי-ג'ונג איים למצוא פועלים שיאנסו אותה. אז הוא התעלל בה מינית. לאחר כמה זמן יאנג שי-ג'ונג הקליט את החקירה והיכה את יאן ג'ו-יינג שוב. בלילה ההוא, יאן ג'ו-יינג נשלחה לעירייה של הממשל העירוני כדי שתהיה נוכחת ב- ’כיתת הטרנספורמציה.‘"

– מתוך דו"ח של הנציג הממונה של האו"ם לאלימות נגד נשים, הסיבות וההשלכות; מסמך האו"ם מספר E/CN.4/2001/73/Add.1

מתרגלת נאנסת על ידי שוטר באמצע הרחוב

בערב ה-14 למאי, 2001, מתרגלת פאלון גונג מבייג'ינג הוכתה ונאנסה ברחוב על ידי שוטר בבגדים אזרחיים שפיטרל שם. התמונה הזאת נלקחה תשעה ימים לאחר האירוע.

"בסוף, הוכיתי לאדמה ולא יכולתי לקום. שתיים משיניי הקדמיות הופלו; כמה מקומות בראשי היו כואבים; הגוף שלי היה נפוח והפך סגול; העצמות שלי הרגישו כאילו הן מתפרקות. אז הוא היכה את אוזני הימנית והרקה במקל ואני איבדתי את הכרתי. ברגע הזה הוא גרר אותי מתחת לגשר, קרע את המכנסיים שלי, ואנס אותי. אחר כך, הוא החדיר בכוח אלה מפלסטיק לתוך הנרתיק שלי, ורכב על הגוף שלי. כשכוחי התחדש ויכולתי לצעוק, צעקתי בכל הכוח שנותר לי: ‘הצילו! תעצרו את הבריון הזה!’ האיש נראה כמי שאין לו סיבה לפחד. בסופו של דבר, הוא עלה על האופניים שלו ורכב משם בחיפזון, והשאיר אותי שם מאחור."


הבא: התעללות פסיכיאטרית והזרקת סמים בלתי ידועים  |  שיטות עינויים אחרות

קישורים: פאלון גונג | חדשות פאלון גונג